W tym miejscu śpieszę wyjaśnić, że – broń Boże – nigdzie nie kandyduję, a ta strona nie jest żadnym blogiem wyborczym. Po prostu – piszę… Piszę to, co myślę. Co zaś do informacji na mój temat – to wolałbym, żeby zamiast „blogowej” autobiografii (która przecież – niczym papier – przyjmie wszystko..), wystarczyły moje, publikowane na tym blogu, opinie.

Gdzie mnie szukać ?

…na portalu Prokapitalizm.pl

…na portalu Pafere.org

…na łamach „Tygodnika Ilustrowanego”

Jeśli jednak dociekliwość nie daje Ci spokoju – możesz udać się na dół tej strony…

Tomasz Janusz Ulatowski – ur. 17 września 1962r. w Przasnyszu, inżynier i ekonomista (specjalność: zarządzanie, rachunkowość przedsiębiorstw), zwolennik austriackiej szkoły ekonomii, „bezpartyjny wolnościowiec”.

W 1989r. członek Komitetu Obywatelskiego Solidarność, aktywny na rzecz „wyborów czerwcowych”. Związany z Unią Polityki Realnej w latach 1990-2001 oraz z Platformą Obywatelską od 2001 do 2002r. (wystąpił z niej oficjalnie już w 2002r., rezygnując z funkcji pełnomocnika w powiecie przasnyskim – jak mówi o sobie – „otarł się o P.O. i do dzisiaj nie może się doczyścić”). 

Na przełomie lat 90. i 2000. publikował okazjonalnie w tygodniku „Najwyższy Czas!” Janusza Korwin-Mikkego, a także (epizodycznie) w Gazecie Polskiej (za red. nacz. Piotra Wierzbickiego) oraz w tygodniku „Niedziela” – w dodatku „Europa Christi”, współredagowanym przez śp. Jana M. Małka. Udzielał się publicystycznie w periodykach Północnego Mazowsza (m.in. w „Tygodniku Ilustrowanym”, „Puls – magazyn opinii Ziemi Ciechanowskiej”).

Obecnie pisuje na portalach internetowych: Prokapitalizm.pl, Pafere.org, Neon24.pl, Prawy.pl.  Był członkiem-rzecznikiem stowarzyszenia „Wolni Obywatele” Stefana Oleszczuka. Należał do grona eksperckiego Instytutu im. Romana Rybarskiego. Stale współpracuje z Polsko-Amerykańską Fundacją Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego PAFERE im. Jana Michała Małka (członek Rady Fundacji), z którą w 2019r. wydał swoją książkę pt. „Ukryta nikczemność – kto zyskuje, a kto traci na inflacji?” w ramach projektu „Biblioteka rządzących i rządzonych”.

Prowadzi działalność gospodarczą w branży informacyjno-edukacyjnej. Mąż i ojciec. Mieszka w Ciechanowie.