Kto szuka prawdy, nie powinien liczyć głosów… (Gottfried Wilhelm Leibniz)

„Ukryta nikczemność. Kto zyskuje, a kto traci na inflacji?”

W lipcu 2019r. oddałem do druku swoją książkę pt. „Ukryta nikczemność. Kto zyskuje, a kto traci na inflacji?”. Głównym wydawcą jest Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego PAFERE. Książka stała się częścią jej projektu wydawniczego pod nazwą Biblioteka Rządzących i Rządzonych.

Inflacja nie jest żadnym „zjawiskiem” gospodarczym, ani bynajmniej „naturalną słabością” gospodarki rynkowej, którą – jak możemy usłyszeć w oficjalnych przekazach – rządy i banki centralne próbują opanować. Inflacja jest celowym i dobrze zorganizowanym procederem, którym rządzący ułatwiają sobie sprawowanie władzy.

Jesteśmy otumaniani fałszywym przekazem o tym, czym faktycznie jest zwiększanie podaży pieniądza, o rzekomych korzyściach z niego płynących. Nie jest prawdą, że powodowana nim umiarkowana inflacja na poziomie tzw. celu inflacyjnego (2-3%) jest nieszkodliwa. W każdym jej wymiarze możemy mówić jedynie o większej lub mniejszej kradzieży, która zawsze odbija się na naszych portfelach. Nie jest prawdą, że umiarkowany nadmiar pieniądza, kierowanego do gospodarki, działa na nią pobudzająco.

„Ukryta nikczemność” podważa stereotypy, jakie nagromadziły się wokół inflacji – wokół samej definicji, wokół przyczyn tego procederu, przedstawia zarys historyczny psucia pieniądza oraz ekonomiczne i społeczne skutki z tym związane. Książka jest jeszcze do nabycia bezpośrednio w Fundacji oraz za pośrednictwem niektórych księgarni internetowych. Zachęcam do lektury.

O mojej książce wypowiada się Sebastian Pitoń – przywódca protestu społecznego przedsiębiorców z Podhala „Góralskie Veto”, z zawodu architekt, wydawca internetowej „Pitoń TV”.

https://youtu.be/UDVb2Tx7ZOk

Poniżej: Nagranie ze spotkania autorskiego, jakie odbyłem w Warszawie na zaproszenie Centrum Edukacji Powiśle w dnu 7 listopada 2019r.

Poniżej link do rozmowy radiowej: Jan W. Kubań z red. Stanisławem Wojterą o mojej książce na antenie Radia WNET 9.12 2019r. w audycji „Liberator”

 Polskie Radio RDC Liberator: „Inflacja i jej drugie oblicze” podcast

Poniżej: Sebastian Pitoń – przywódca protestu społecznego przedsiębiorców z Podhala „Góralskie Veto”, architekt, wydawca internetowej „Pitoń TV, w rozmowie z Janem W. Kubaniem – prezesem PAFERE m.in. o mojej książce.

Poprzedni

A pani redaktor tego nie wie…

Następne

Patrzmy na ręce politykom i bankierom!

1 komentarz

  1. Tomasz J. Ulatowski

    Cieszę się, dziękuję za przychylną ocenę i pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oparte na WordPress & Theme by Anders Norén