Książka mojego autorstwa

styczeń 12, 2021

Inflacja nie jest żadnym „zjawiskiem” gospodarczym, ani bynajmniej „naturalną słabością” gospodarki rynkowej, którą – jak możemy usłyszeć w oficjalnych przekazach – rządy i banki centralne próbują opanować. Inflacja jest celowym i dobrze zorganizowanym procederem, którym rządzący ułatwiają sobie sprawowanie władzy.

Jesteśmy otumaniani fałszywym przekazem o tym, czym faktycznie jest zwiększanie podaży pieniądza, o rzekomych korzyściach z niego płynących. Nie jest prawdą, że powodowana nim umiarkowana inflacja na poziomie tzw. celu inflacyjnego (2-3%) jest nieszkodliwa. W każdym jej wymiarze możemy mówić jedynie o większej lub mniejszej kradzieży, która zawsze odbija się na naszych portfelach. Nie jest prawdą, że umiarkowany nadmiar pieniądza, kierowanego do gospodarki, działa na nią pobudzająco.

W lipcu 2019r. oddałem do druku swoją książkę pt. „Ukryta nikczemność – kto zyskuje, alto traci na inflacji?”. Głównym wydawcą jest Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego PAFERE. Książka stała się częścią jej projektu wydawniczego pod nazwą Biblioteka Rządzących i Rządzonych.

„Ukryta nikczemność” podważa stereotypy, jakie nagromadziły się wokół inflacji – wokół samej definicji, wokół przyczyn tego procederu, przedstawia zarys historyczny psucia pieniądza oraz ekonomiczne i społeczne skutki z tym związane. Książka jest jeszcze do nabycia bezpośrednio w Fundacji oraz za pośrednictwem niektórych księgarni internetowych. Zachęcam do lektury.

 

O mojej książce wypowiada się Sebastian Pitoń – przywódca protestu społecznego przedsiębiorców z Podhala „Góralskie Veto”, z zawodu architekt, wydawca internetowej „Pitoń TV”.

 

Nagranie ze spotkania autorskiego, jakie odbyłem w Warszawie na zaproszenie Centrum Edukacji Powiśle w dnu 7 listopada 2019r.

 

Jan W. Kubań z red. Stanisławem Wojterą o mojej książce na antenie Radia WNET 9.12 2019r. w audycji „Liberator”

  Kliknij aby odsłuchać rozmowę z Radia WNET

 

 

 

 

 

Rozmowa między posłem Arturem Dziamborem i J. W. Kubaniem z 20 grudnia 2019r. w minucie 5,31 również pojawia się wątek mojej książki 😉

 

Tu z kolei w 37 minucie też wątek mojej książki podczas rozmowy Jana Kubania z Sebastianem Pitoniem o „najlepszym systemie społecznym 😉

Brak komentarzy