We czwartek 29.03 2012 r. w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu (woj. mazowieckie) odbyło się zorganizowane i prowadzone przeze mnie spotkanie dyskusyjne z Leszkiem Szymowskim, dziennikarzem śledczym, redaktorem tygodnika „Najwyższy Czas!” oraz autorem bestsellerowych książek: „Zakazana historia”, „Zamach w Smoleńsku”, „Imperium marnotrawstwa” oraz najnowszej – „Agenci SB kontra Jan Paweł II”.

Wystąpienie gościa oraz znaczna część dyskusji tego wieczoru dotyczyły problemu – „Kto rządzi Polską?”. Poruszono m.in. kwestie nasilającego się marnotrawstwa finansów publicznych, przebieg śledztwa w „sprawie smoleńskiej”, a także tematykę inwigilacji osoby ŚP. Papieża Jana Pawła II przez służby PRL, o czym traktuje najnowsza książka autora.

W spotkaniu wzięły udział 73 osoby.

Niestety nie dysponuję zapisem video z przebiegu tego spotkania, niemniej jednak ze względu na podobieństwo zawartości, zamieszczam poniższe filmy z myślą o tych, którzy „odczuwają niedosyt” oraz o tych, których 29.03 dopadło lenistwo…

Tomasz J. Ulatowski, 29 marca 2012

Od pierwszego dnia pontyfikatu,Papież Jan Paweł II osaczony był przez agentów komunistycznych służb specjalnych. Nie spodziewał się, że jego najbliżsi współpracownicy wynoszą najbardziej skrywane sekrety Watykanu. Prawie wszyscy zajmują dziś kluczowe stanowiska w hierarchii kościelnej.Jako pierwszy, ujawniam czerwoną pajęczynę w sercu Państwa Kościelnego. Zobacz kto donosił na Jana Pawła II.

Książka „Zamach w Smoleńsku” to wynik śledztwa znanego dziennikarza śledczego Leszka Szymowskiego (stały współpracownik NCZ!), który od 10 kwietnia 2010 roku prowadził dochodzenie w sprawie przyczyn, które doprowadziły do rozbicia samolotu, przewożącego najwyższych dostojników państwa polskiego.

link: do strony red. Leszka Szymowskiego